BTC$29880

ETH$3666

Шукати

Бутерін пропонує новий тип газу для Ethereum

Віталік Бутерін, співзасновник Ethereum, оприлюднив нову пропозицію щодо вдосконалення мережі — EIP-7706. Ця пропозиція передбачає введення нового типу газу для calldata, який буде використовуватися для оплати даних, що надсилаються смартконтрактам.

Наразі Ethereum використовує два типи газу: газ виконання, який покриває обчислювальні потужності, необхідні для обробки транзакції, та газ зберігання, який відповідає за зберігання даних у блокчейні.

EIP-7706 пропонує ввести третій тип газу для calldata. Calldata — це частина транзакції Ethereum, яка містить дані, що передаються смартконтрактам при виклику функцій.

За словами Бутеріна, він пропонує новий тип транзакцій, який надає max_basefee і priority_fee у вигляді вектора, що містить значення для газу виконання, газу blob і газу calldata.

Введення calldata-газу має на меті покращити масштабування Ethereum. Завдяки цій пропозиції мережа зможе динамічно регулювати вартість передачі даних, роблячи транзакції з великими обсягами даних, але без складних обчислень, більш дешевими.

Важливо зазначити, що EIP-7706 — це лише пропозиція. Її ще має бути обговорена та схвалена спільнотою Ethereum.

Це не перша пропозиція Бутеріна щодо покращення Ethereum. Нещодавно він, спільно з іншими розробниками, оприлюднив EIP-7702, який пропонує вдосконалити абстракцію облікових записів.