BTC$29880

ETH$3666

Шукати

Nvidia запускає квантові обчислювальні центри по всьому світу

Нещодавно компанія Nvidia зробила важливу заяву про свої наміри прискорити впровадження квантових обчислень у національних обчислювальних центрах по всьому світу за допомогою платформи з відкритим вихідним кодом Nvidia CUDA-Q.

Кілька ключових суперкомп’ютерних центрів у Німеччині, Японії та Польщі будуть використовувати платформу Nvidia CUDA-Q для живлення своїх квантових процесорів (QPU) у високопродуктивних обчислювальних системах, прискорених Nvidia. Nvidia підкреслила, що дев’ять нових суперкомп’ютерів по всьому світу вже використовують суперчіпи Nvidia Grace Hopper, які в сукупності забезпечують приголомшливі 200 ексафлопс енергоефективної обчислювальної потужності для ШІ.

Квантові процесори, які є ключовими компонентами квантових комп’ютерів, працюють інакше, ніж традиційні процесори, використовуючи поведінку частинок, таких як електрони або фотони. Це дозволяє їм ефективніше виконувати певні типи обчислень.

Наприклад, німецький Суперкомп’ютерний центр Юліха (Jülich Supercomputing Centre) при Науково-дослідному центрі Юліха (Forschungszentrum Jülich) інтегрує квантовий процесор від IQM Quantum Computers у свій суперкомп’ютер Jupiter, що працює на базі суперчіпа Nvidia GH200 Grace Hopper Superchip. Аналогічно, суперкомп’ютер ABCI-Q в Японії та суперкомп’ютерний центр у Польщі використовують обчислювальні процесори від QuEra та ORCA Computing, разом з архітектурою Nvidia Hopper.

За словами Тіма Кости, директора Nvidia з квантових та високопродуктивних обчислень, інтеграція квантових процесорів з платформою квантових обчислень Nvidia дозволить дослідникам і вченим цих обчислювальних центрів просувати наукові відкриття в різних галузях, таких як штучний інтелект, енергетика, біологія, хімія та матеріалознавство.

Співпраця Nvidia з цими обчислювальними центрами підкреслює зростаючу важливість квантово-інтегрованих суперобчислень, де синергія між квантовими обчисленнями та високопродуктивними обчисленнями на графічних процесорах має величезний потенціал для розширення кордонів наукових досліджень та інновацій.

Суперчіпи Nvidia Grace Hopper, встановлені в суперкомп’ютерах, здатні значно прискорити наукові дослідження та відкриття. Використання суперкомп’ютерів з архітектурою Nvidia Grace Hopper є частиною більш широкої стратегії Nvidia, спрямованої на розвиток інновацій у сфері штучного інтелекту, кліматичних досліджень, розробки ліків та інших галузях, приділяючи при цьому особливу увагу енергоефективності.